Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به مناسبت روز درختکاری و با حضور مسئولان و مقامات محلی شهرری و منطقه ۱۵ تهران، صدها اصله نهال در محوطه واحد هفتم شرکت سیمان تهران کاشته شد.

 به گزارش روابط عمومی سیمان تهران، در نخستین روز از هفته منابع طبیعی ۵۰۰ اصله نهال در این واحد صنعتی کاشته شد و جمعا طی یک هفته ۲۵۰۰ اصله نهال به فضای سبز کارخانه مزبور اضافه گردید.

مهندس سید عطاءاله سیدان مدیر عامل شرکت سیمان تهران در این مراسم با کاشت یک اصله نهال، ابراز امیدواری کرد که با توسعه  روز افزون فضای سبز در محوطه کارخانه های  این شرکت و مناطق پیرامونی آن  برنامه های زیست محیطی سیمان تهران به بالاترین حد ممکن ارتقاءیابد.

براساس این گزارش در این مراسم ،میهمانان از جمله مدیران محیط زیست  ، مسئولین فرمانداری ری و شهرداری منطقه ۱۵،دبیران و اعضاء شورایاری های منطقه۱۵ ،مدیران سرای محله مشیریه ورضویه و سایر شرکت کنندگان در این مراسم بویژه دانش آموزان نوجوان میهمان در این مراسم هر یک نهالی به منظور توسعه فضای سبز  در این واحد نمونه صنعتی غرس کردند.

مهندس سیدان مدیرعامل شرکت سیمان تهران طی گفت‌وگویی با خبرنگاران حاضر در مراسم اظهار داشت: هر ساله در سیمان تهران مراسم روز درختکاری با هدف توسعه این فرهنگ معنوی برگزار می‌شود.

وی افزود: درخت علاوه بر سرسبزی، سبب بهبود شرایط و فضای تنفسی انسان‌ها می‌شود و اگر فضای سبز را افزایش دهیم این امر منشأ برکات زیادی برای انسان خواهد بود.

مهندس سیدان ادامه داد: در سیمان تهران ۲۰۶ هکتار فضای سبز وجود دارد که این میزان بیش از دو برابر استاندارد محیط‌زیست است.

وی افزود: پروژه‌هایی چون راه‌اندازی الکتروفیلترها، بک‌فیلترها و اقدامات دیگر که برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار خروجی‌ها است ،در شرکت سیمان اجرا شده و برای اینکه به استانداردهای جهانی و بین‌المللی در همه بخش‌های صنعت سیمان برسیم این پروژه‌ها را با جدیت ادامه خواهیم داد.

مدیر عامل سیمان تهران تأکید کرد: استانداردهای سازمان محیط‌زیست دقیقاً در شرکت سیمان تهران رعایت می‌شود و همه فیلترهای این مجموعه تحت پایش سازمان محیط‌زیست قرار دارد. همچنین خروجی‌های شرکت سیمان تهران به‌صورت آنلاین در سازمان محیط‌زیست رصد می‌شود.

مهندس سیدان با اشاره به توسعه صنعت در کشور اظهار داشت: باید دقت داشت در تولید هر محصول، آسیبهای زیست محیطی آن پیش بینی شده وبه کمترین حد ممکن برسدکه البته برای این منظور باید تکنولوژی‌های روز دنیا را در بخش صنعت به کار گیریم. وی تصریح کرد: تکنولوژی‌های گذشته مطابق با شرایط محیطی زمان خود بوده‌اند و ما باید امروز تکنولوژی‌های جدید را جایگزین آن‌ها کنیم.

وی گفت: به همین دلیل، واحد هشتم سیمان تهران را طراحی ، اجرا و تکنولوژی‌های روز دنیا را در آنجا پیاده‌سازی کرده‌ایم. اقدام دیگر در زمینه به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید، راه‌اندازی واحد نهم است که تاکنون ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با بهره برداری در اواخر سال ۹۳ جایگزین واحدهای قدیمی ۲،۱و۵ سیمان تهران خواهد شد.

مدیر عامل سیمان تهران در پایان گفت: باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که همه افراد با اشتیاق روز درختکاری را برگزار کنند.ایران دارای بیش از هفتاد میلیون جمعیت است که اگر هر کدام پنج نهال بکارند، فضای سبز کشور به شکل قابل توجهی توسعه خواهد یافت.  

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

بازدید: ۵

سایر مطالب مرتبط