Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نشست هم افزایی و هم اندیشی گروه سیمان تهران با حضور مدیران عامل و مدیران کارخانجات واحدهای تابعه سیمان تهران در محل مجتمع صنعتی سیمان تهران برگزار شد.

 به گزارش «سیمان تهران» در این نشست یک روزه که باهدف هم افزایی و ارتقاء هم اندیشی مدیران گروه سیمان تهران و تشکیل کارگروههای تخصصی برگزار شد،مهندس مختارپور مدیر عامل گروه صنعتی سیمان تهران ضمن خوشامدگویی به میهمانان نشست بابیان اینکه همه مدیران و کارکنان یک گروه و سازمان می بایست از یک باور مثبت و یکرنگ نسبت به کل سازمان برخوردار باشند ، چهار ویژگی « خدامحوری ، مسئولیت پذیری، فرآیند محوری و مشارکت پذیری» را مهمترین عوامل مشترک در ایجاد باور مشترک و تاثیرگذار در هم افزایی برشمردند.

مدیرعامل گروه سیمان تهران افزود هرچند برآیند تمامی فعالیتها و برنامه های سازمان در صورت های مالی نمایان می شود ولی این بدین معنا نیست که ما از اخلاق ،فرهنگ و توجه به منابع انسانی به عنوان سرمایه های اصلی هر سازمان غافل شویم .

 وی اظهار داشت :برای رسیدن به هم افزایی همه جانبه در گروه ابتدا می بایست مشارکت پذیری مبتنی بر باورهای انسانی و برخواسته از فضیلت های اخلاقی از قبیل صداقت و اخلاق نهادینه شود و این مهم میسر نمی گردد مگر اینکه مدیران ما ابتدا مشارکت جو باشند تا بتوانند مشارکت تمامی کارکنان را در سرنوشت    شرکت ها بدست آورند.

 مهندس مختارپور با اشاره به اینکه سیمان تهران یک گروه بزرگ است و با یک شرکت مستقل فرق دارد اضافه نمود به همین خاطر در ارزیابی ها نیز با گروههای هم سطح خود مقایسه می شود و این وظیفه مدیران این گروه را سنگین تر می کند.

 مدیرعامل گروه سیمان تهران در بخش دیگری از سخنان خود که در نشست هم اندیشی گروه ارائه گردید،گفت :صنعت سیمان جز معدود صنایعی است که توانست در سالهای گذشته مطابق با سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور برنامه های خود را محقق کند و امروز به تولیدی بالغ بر ۸۰ میلیون تن در سال دست یابد البته این درحالیست که اقتصاد کشور نتوانست به وعده های خود در قبال این صنعت عمل نماید و امروز شاهد آن هستیم که صنعت سیمان روزهای سرد پاییز و زمستان خود را سپری می کند و از هر حیث تحت فشار و بحران می باشد.

مهندس مختار پور مهمترین عوامل تاثیرگذار در بحران فعلی صنعت سیمان را تغییر رشد نرخ ارز،تحریم های طاقت فرسا و عدم حمایت صنایع بالا دستی و پایین دستی دانست که بعنوان پشتیبان صنعت سیمان به حساب می آیند که بدرستی وظیفه خودرا دنبال نکردند. وی اضافه کرد در حال حاضر نیز که به علت عدم رونق طرح ها و پروژه های عمرانی و رکود ساخت ساز میزان تولید برمصرف سیمان پیشی گرفته و شرکت هامی بایست از بازار کشورهای منطقه و رونق صادرات بهره ببرند وجود جنگ و ناامنی در کشورهای عراق و سوریه رونق صادرات را ازبین برده است.

مهندس مختارپور در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وظایف امروز مدیران گروه سیمان تهران در شرایط بحران و رکود پرداخت و بابیان اینکه شرکت های سیمانی در شرایط رونق و شکوه یک دهه پیش می بایست پیش بینی وضعیت سخت امروز را نموده و آینده نگری  می داشتند ، رقابتهای منفی امروز بین شرکت های سیمانی را برای فروش محصولات خود به ضرر کل صنعت سیمان دانست.

مدیرعامل گروه سیمان تهران با اشاره به اینکه گروه سیمان تهران سهم خوبی در قالب کل واحد بین دیگرسیمانی ها به لحاظ فروش و صادرات دارد ،برنامه ریزی هرچه بهتر برای هم افزایی بین گروه را در قالب کارگروه تخصصی فروش مهمترین راهکار دستیابی به سودآوری بیشتر عنوان داشت.

وی ادامه داد :شاید مهمترین تکلیف در شرایط بحران و رکود یک صنعت بقاو حیات یک مجموعه باشد ،یکی از بهترین راهکارها برای ماندگاری بیشتر را کنترل هزینه ها دانست و افزود :البته در حوزه منابع انسانی معیشت کارکنان به عنوان سرمایه های اصلی سازمان نباید تحت الشعاع این کاهش هزینه باشد بلکه کنترل هزینه می بایست هدفمند و نظام مند انجام گیرد.

مهندس مختارپور اصلی ترین هدف برگزاری این نشست را شکل گیری کارگروههای تخصصی با نگرش هم افزایی هر چه بیشتر عنوان کرد واز تشکیل و فعالیت کارگروههای مالی ،بازرگانی ، فروش  و صادرات غرب کشور خبر داد.

این گزارش می افزاید نشست یک روزه هم افزایی گروه سیمان تهران دو سخنران دیگر هم داشت که مطالب خود را ارائه نمودند.

پس از سخنرانی مدیرعامل گروه سیمان تهران ،مهندس مجید پور مدیرعامل شرکت سیمان هگمتان با ارائه مقاله ای در قالب پاورپوینت بابیان تعاریفی از مفهوم هم افزایی ،مثال هایی ملموس از معنای هم افزایی را با اشکال و تصاویری از نمادهای طبیعی مورد نقد و بررسی قراردادند.

در بخش دیگر این هم اندیشی مهندس رئیسی مدیرعامل شرکت سیمان پیوند گلستان بابیان مصداق ها و موارد متعددی از بسترهای هم افزایی بین شرکت های سیمانی گروه ، تحقق واقعی هم افزایی بین شرکت ها را یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل کاهش هزینه ها و حذف اقدامات و خدمات موازی بین کارخانجات عنوان نمود.

این گزارش می افزاید این نشست،یک جلسه تخصصی نیز  با حضور مدیران کارخانجات گروه  داشت که در این جلسه ضمن شکل گیری کارگروه تخصصی فنی برنامه ها و وظایف کارگروه تبیین که اطلاعات بیشتر در این زمینه طی گفتگویی با مدیر مجتمع صنعتی سیمان تهران در همین شماره نشریه ارائه می گردد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

بازدید: ۱۳

سایر مطالب مرتبط