عرضه مستقیم سیمان در تهران/ قطعی برق چه بلایی سر قیمت سیمان آورد؟ احتمال پایین آمدن قیمت مسکن در تهران( همراه با گزارش ویدئویی)

قیمت سیمان چنان بالا رفت که بسیاری از سازندگان مسکن در تهران دست از ساخت و ساز کشیدند و قیمت مسکن هم ناگهان در تهران بالا رفت.

با ۹ خط تولید، که ۵ خط آن فعال است، بزرگترین کارخانه سیمان ایران محسوب می‌شود اما بزرگی و اهمیت تولید آن هم باعث نشد تا خاموشی‌های دو سه ماه گذشته تهران، چوبی لای چرخ تولیدش نباشد و آن را متوقف نکند. کارخانه سیمان تهران، از آذر تا بهمن ماه به مدت دو ماه تعطیل شد؛ این کارخانه به دلیل کمبود گاز، نتوانست سوخت لازم برای تولید را فراهم کند و چون نمی‌خواست سهمی در آلودگی هوای تهران داشته باشد مازوت نسوزاند و مجبور به تعطیلی موقت شد. این تعطیلی تاثیری هم روی گرانی ساخت و ساز در تهران گذاشت؛ چراکه حذف ناگهانی روزانه چهارده هزار و پانصد تن سیمان در تهران، این کالا را کمیاب و گران کرد.

فروش سیمان در بسیاری از کارخانه‌ها از جمله کارخانه سیمان تهران، عرضه مستقیم به توزیع‌کننده در بازار است. هرچند در بسیاری از مواقع دلال‌ها نقش واسطه‌های فروش سیمان را بازی می‌کنند و بدشان نمی‌یاید در بازار بین قیمت خرید تا فروش فاصله‌های نجومی وجود داشته باشد. اتفاقی که گرانی سیمان در تهران را رقم زد.

حالا هم برق وصل شده و هم گاز و تولید به چرخه قبلی خود بازگشته اما خبری از پایین آمدن قیمت‌ها در بازار سیمان نیست. اتفاقی که باعث شد کارخانه سیمان تهران دست به یک ابتکار عمل بزند تا بازاری که در قیمت پیش روی کرده را مجبور به عقب‌نشینی کند.

عرضه مستقیم سیمان به مصرف‌کننده آن هم با قیمت مصوب کارخانه. یعنی نصف قیمت موجود در بازار. این سیمان تحت شرایطی قرار است که به مصرف کننده داده شود. شرایطی که این اطمینان را به شرکت سیمان تهران می‌دهد که دست دلال‌ها از ورد به عرضه مستقیم کالا دور بماند.

فیلم گزارش

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست